Freeonlinetranslators News

У СЗР розповіли, як Росія впливає на Україну через релігію

01 августа
19:31 2020

У СЗР розповіли, як Росія впливає на Україну через релігію У СЗР розповіли, як Росія впливає на Україну через релігію

КИЇВ. 1 серпня. УНН. В Службі зовнішньої розвідки (СЗР) України розповіли про загрози з боку Російської православної церкви (РПЦ) для держави, Православної церкви України (ПЦУ) та українських вірян. Про це розповів голова СЗР Валерій Кондратюк, передає УНН із посиланням на Zn.ua.

“Одна з форм кремлівського тиску на нашу державу — просування ідеї „русской православной церкви“. Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують РПЦ одночасно і як „жорстку“ (інспірація протестних акцій, що можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами), і як „м’яку“ силу (вплив на уми вірян)”, — написав головний розвідник.

Кондратюк додав, що на цьому напрямі Росія використовує всі наявні технології для протидії процесові становлення ПЦУ, маніпулюючи почуттями українських віруючих і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російське кураторство над окупованим Донбасом зазнало суттєвих змін — СЗР

“Ще один спецпроєкт Кремля — спроби створення й легалізації в регіонах України парамілітарних формувань у рамках релігійних громад з наділенням їх правоохоронними функціями. Йдеться про активізацію діяльності проросійських „козацьких“ організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку”, — повідомив голова СЗР, та додав, що такі випадки фіксувалися, зокрема, у Київській, Вінницькій та Запорізькій областях.

Раніше повідомлялось, що у Службі зовнішньої розвідки не виключають повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Минулого року до ПЦУ перейшло близько 600 парафій Московського патріархату - Епіфаній


Онлайн переводчик

с  на


Система - онлайн перевод текста