Freeonlinetranslators News

Захист від неврожаю та крадіжок: підписано закон про держпідтримку аграріїв у страхуванні продукції

22 июля
08:12 2021

Захист від неврожаю та крадіжок: підписано закон про держпідтримку аграріїв у страхуванні продукції Захист від неврожаю та крадіжок: підписано закон про держпідтримку аграріїв у страхуванні продукції

КИЇВ. 22 липня. УНН. Президент Володимир Зеленський підписав закон № 1601-ІХ про страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Про це повідомили в Офісі Президента, передає УНН.

Деталі

Закон передбачає запровадження нового виду договору – страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Йдеться про часткове бюджетне відшкодування до 60% суми страхових виплат. Також встановлюються базові вимоги до договорів такого страхування.

Серед обставин, за яких планують виплачувати страховку: вимерзання, буря, зливи, посуха, розвиток хвороб та шкідників, крадіжки.

Водночас зазначається, що конкретний розмір компенсації визначатиметься з огляду на можливості державного бюджету у відповідному порядку використання бюджетних коштів.

Також документ збільшує ставку податку на дохід за договорами страхування с/г продукції на 0,5 відсоткових пункту з метою подальшого спрямування цих коштів на підтримку страхування зазначеної продукції.

Водночас документ скасовує положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул.

Закон покликаний забезпечити фінансову стабільність виробників за несприятливих погодних умов, сприяти збільшенню застрахованих сільськогосподарських угідь та розширенню ринку страхування такої продукції. Він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Коментар профільного урядовця

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький раніше розповів, що наразі в Україні страхування сільгосппродукції, врожаїв чи посівів не розвинене. Тому у 2020 році низка аграріїв на півдні країни після засухи мали труднощі з компенсацією втрат. Також він нагадав, що у 2000-х існувала низка програм держпідтримки щодо страхування, але при форсмажорах виплати не здійснювались – і довіра до страховиків зникла.

"Цей законопроект чітко визначає критерії і вимоги до страхових компаній, які необхідно дотримуватися, щоб мати державну підтримку. Законопроект підтримає аграріїв у боротьбі з форсмажорами та дозволить продовжити розвиток аграрного сектору", – наголошував Висоцький раніше.


Онлайн переводчик

с  на


Система - онлайн перевод текста