Freeonlinetranslators News

ЄС обмірковує заборону компаніям з РФ і Білорусі використовувати ГТС країн Союзу і резервувати потужності терміналів СПГ — FT

08 декабря
08:32 2023

ЄС обмірковує заборону компаніям з РФ і Білорусі використовувати ГТС країн Союзу і резервувати потужності терміналів СПГ - FT

ЄС розглядає надання країнам-членам можливості запроваджувати заборону на закупівлі газотранспортних потужностей і обсягів у сховищах для Росії та Білорусі, пише у п'ятницю The Financial Times.

Згідно з пропонованим Брюсселем проєктом, з яким ознайомилися журналісти видання, у разі схвалення ініціативи країни ЄС зможуть забороняти російським і білоруським компаніям закуповувати потужності для прокачування газу в європейських газопроводах і зберігання на СПГ-терміналах.

Співрозмовник видання, неназваний високопоставлений чиновник ЄС, сказав, що ця пропозиція може закласти основу для того, щоб європейські енергетичні компанії змогли виходити з контрактів із російськими постачальниками без виплати значних компенсацій.

Відповідно до пропозицій, країни ЄС "з міркувань безпеки" зможуть "частково, або в разі, якщо це буде виправдано, повністю обмежувати" доступ російських і білоруських газових операторів до європейської інфраструктури.

Очікується, що ініціативу розглянуть у Європейському парламенті пізніше у п'ятницю. Остаточну версію повинні будуть схвалити і в Європарламенті, і на рівні країн-членів ЄС, зазначає The Financial Times.

Latest Posts

    Окупанти за день обстріляли вісім громад Сумської області, зафіксовано понад 100 вибухів

Окупанти за день обстріляли вісім громад Сумської області, зафіксовано понад 100 вибухів

Read Full Article