Freeonlinetranslators News

Єрмак зустрівся з радниками Байдена та Ердогана у Туреччині

02 октября
22:32 2022

КИЇВ. 3 жовтня. УНН. Голова офісу Президента Андрій Єрмак вчора 2 жовтня зустрівся із головним радником президента Туреччини Ібрагімом Калином та радником очільника США з питань нацбезпеки Джейком Салліваном у тристоронньому форматі. Про це він повідомив у своєму Telegram, передає УНН.

Цитата

"Обговорили перебіг ситуації на фронті та координацію заходів з реагування на останні агресивні дії рф. Я акцентував на необхідності отримання Україною надійних міжнародних гарантій безпеки до набуття нашою державою членства в НАТО. Також нагадав, що Міжнародна робоча група з питань безпекових гарантій для України, яку очолюю разом із колишнім Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном, підготувала рекомендації щодо Київського безпекового договору, укладення якого має забезпечити для української сторони дієві гарантії безпеки на цей перехідний період", - зазначив він.

Єрмак повідомив, що окремо наголосив на важливості жорсткої реакції на проведення росією так званих референдумів на тимчасово окупованих українських територіях та ухвалення незаконного рішення про їх анексію.

"Ці референдуми є нікчемними, вони не змінюють реальність. Територіальну цілісність України буде відновлено. Це – принципова позиція президента Володимира Зеленського, усього військово-політичного керівництва України та українського народу. Ми обговорили продовження безпекової допомоги українській армії, актуальні першочергові потреби сил оборони України й важливість оперативного отримання такої підтримки та її нарощування", - додав він.

Нагадаємо

Голова офісу Президента Андрій Єрмак розпочав візит до Туреччини, де зустрівся з керівниками компанії Baykar.