Freeonlinetranslators News

Верховний суд РФ скасував вирок активісту І.Дадіну

22 февраля
10:04 2017

КИЇВ. 22 лютого. УНН. Президія Верховного суду Росії скасувала вирок опозиційному активістові Ільдару Дадіну, засудженому на 2,5 роки позбавлення волі за неодноразове порушення правил проведення масових заходів, повідомляє УНН із посиланням на ВВС.

"Президія Верховного суду Російської Федерації постановила вирок скасувати, провадження у справі припинити, Дадіна звільнити з-під варти", – оголосив рішення суддя.

Раніше в суді представник генпрокуратури РФ заявив, що І.Дадін має бути звільнений. "Прошу кримінальну справу стосовно Дадіна скасувати, звільнити його з-під варти і визнати право на реабілітацію", – заявив заступник генпрокурора Леонід Коржинек, аргументуючи це тим, що останнє рішення суду про притягнення І.Дадіна до адміністративної відповідальності на момент порушення кримінальної справи не вступило в законну силу.

Захист І.Дадіна, який зараз перебуває у виправній колонії в Алтайському краї, поки що не вирішив, чи буде вимагати компенсацію за незаконне кримінальне переслідування.

"Ми ще не обговорювали з Ільдаром це питання", – сказала адвокат Ксенія Костроміна.

Нагадаємо, 10 лютого голова Конституційного суду РФ Валерій Зорькін заявив, що вирок, винесений І.Дадіну, необхідно переглянути. Стаття про неодноразові порушення правил проведення масових заходів була запроваджена в Росії у 2014 році. Вона передбачає кримінальну відповідальність для тих, хто за півроку порушив правила проведення мітингів два або більше разів. І.Дадін був першим, кого засудили за цією статтею.

Джерело


Онлайн переводчик

с  на


Система - онлайн перевод текста