Freeonlinetranslators News

Україна та Франція обговорили подальшу оборонну співпрацю

29 сентября
13:32 2023

Україна та Франція обговорили подальшу оборонну співпрацю

Міністри оборони України Рустем Умеров та Франції Себастьєн Лекорню обговорили постачання озброєння та військової техніки, двосторонні проекти з військово-технічного співробітництва, підготовку українських військовослужбовців та впровадження євроатлантичних стандартів, повідомила прес-служба Міноборони.

"Хочу подякувати пану міністру, президенту, уряду і народу Французької Республіки за непохитну підтримку України в наданні потужного пакету військової та гуманітарної допомоги, а також захист українців, змушених залишити Україну, рятуючись від російських бомбардувань", - цитує прес-служба відомства слова Умерова.

Повідомляється, що Франція вже надала Україні сучасні системи ППО SAMP/T та Crotale, артилерійські системи CAESAR, протитанкові засоби Milan, танки AMX, бронетранспортери VAB та багато іншого.

За словами Умерова, "ця допомога безумовно наближає нашу перемогу".

Лекорню, у свою чергу, наголосив на важливості продовження допомоги Україні країнами-партнерами у довгостроковій перспективі, зосередивши увагу на передачі зброї та військової техніки, тренуванні українських військовослужбовців та спільного оборонного виробництва.

"Перше – це передача зброї. Ми продовжуватимемо передавати зброю Україні. Друга частина нашої підтримки – це навчання солдатів. Ми виконали наші цілі до кінця року. Понад сім тисяч українських солдатів були навчені у Франції (на французькій території чи Польщі). Це було або якесь загальне навчання, або спеціалізоване. Я хотів би повідомити, що навчання продовжуватимуться в тому ж обсязі. Третє питання більш стратегічне і стосується нашої здатності щось спільно виробляти для потреб України", - зазначив голова Міноборони Франції.

Також у рамках візиту міністра ЗС Франції до України відбулося підписання Меморандуму про наміри щодо співробітництва між Державним підприємством Міноборони України "Агентство оборонних закупівель" та Генеральною дирекцією з озброєння (DGA) (Франція).

Зазначається, що документ передбачає безстроковість співробітництва та створює нормативно-правову базу для укладання контрактів. Це також сприятиме поглибленню військово-технічного співробітництва, у тому числі у сфері розвитку спільних високотехнологічних проектів на користь забезпечення оборони обох країн.

Latest Posts

    Із Сектора Гази вивезено ще 40 громадян України

Із Сектора Гази вивезено ще 40 громадян України

Read Full Article