Freeonlinetranslators News

Україна отримала $37,4 млрд зовнішнього фінансування за 11 місяців — Шмигаль

05 декабря
15:32 2023

Україна отримала $37,4 млрд зовнішнього фінансування за 11 місяців - Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що за 11 місяців 2023 року Україна отримала $37,4 млрд зовнішнього фінансування.

"За 11 місяців Україна отримала 37,4 млрд доларів зовнішнього фінансування, з них у листопаді - близько 2 млрд доларів. Це, зокрема, макрофінансова допомога від ЄС, кошти від МВФ, позики Канади, МБРР, Світового банку та інша допомога", - сказав Шмигаль на засіданні уряду у вівторок.

Прем'єр наголосив, що для України особливо цінний грантовий ресурс, який дає змогу покривати поточні видатки, інвестувати у відновлення та розвиток без збільшення боргових зобов'язань.

"Близько 405 млрд грн грантів отримала Україна в січні-листопаді. Насамперед від США, Німеччини, Іспанії, Фінляндії, Ірландії та інших держав-партнерів", - заявив він.

За словами Шмигаля, 2023 року через фонди Світового банку Україна залучила $14 млрд.

За його словами, наразі зі Світовим банком за підтримки уряду Японії уряд започатковує ще два важливих проєкти: для фінансування аграрної галузі в розмірі $550 млн і для фінансування соціальних допомог, зокрема, субсидій і виплат переселенцям, обсягом $1,2 млрд. "Розраховуємо, що у грудні партнери ще раз продемонструють надійну та прогнозовану підтримку. І Україна матиме ресурси для зміцнення тилу, доки наші захисники протистоять ворогу на фронті", - підсумував Шмигаль.

Latest Posts

    Окупанти за день обстріляли вісім громад Сумської області, зафіксовано понад 100 вибухів

Окупанти за день обстріляли вісім громад Сумської області, зафіксовано понад 100 вибухів

Read Full Article