Freeonlinetranslators News

Суд відмовив “Гілеад” у вжитті заходів щодо забезпечення позову проти МОЗу

13 февраля
12:52 2017

КИЇВ. 13 лютого. УНН. Київський апеляційний адміністративний суд не задовольнив скаргу компанії “Гілеад Сайєнсиз, Інк.” про вжиття заходів щодо забезпечення позову, яка просила визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства охорони здоров’я про державну реєстрацію лікарського засобу на основі софосбувіру “Гратеціано”. Про це йдеться в ухвалі суду, передає УНН.

Раніше компанія “Гілеад Сайєнсиз, Інк.” звернулася до суду з вимогою до Державного експертного центру МОЗ скасувати реєстрацію генеричного лікарського засобу проти гепатиту С — “Гратеціано”.

За твердженням “Гілеаду”, наказ МОЗ про реєстрацію вказаного препарату препарату начебто порушує права компанії на ексклюзивність. Однак Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив компанії у задоволенні позову.

Не погоджуючись із рішенням суду, компанія “Гілеад Сайєнсиз, Інк.” подала апеляційну скаргу, в якій просила скасувати ухвалу суду першої інстанції та постановити нову, якою задовольнити клопотання про забезпечення позову.

Однак колегія Київського апеляційного суду дійшла висновку, що компанією “Гілеад Сайєнсиз, Інк.” не доведено та документально не затверджено обставини, які б могли вплинути на скасування рішення суду першої інстанції.

“Апеляційну скаргу Компанії „Гілеад Сайєнсиз, Інк“ — залишити без задоволення, а ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 жовтня 2016 року — без змін. Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає”, — йдеться в ухвалі суду.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, у Мін’юсті розробили проект мирової угоди між Україною та “Гілеадом”, відповідно до змісту якої МОЗ повинен скасувати реєстрацію препаратів проти гепатиту С в Україні, що мають діючі речовину софосбувіру (як і “Совалді” від “Гілеаду”).

Таким чином американська компанія, в обхід дію ЗУ “Про лікарські засоби” та рішення Окружного адміністративного суду м. Києва прагне отримати ексклюзивні права на українському ринку до 2020 року.

Додамо, спроби КМУ та У.Супрун заборонити в Україні ліки від гепатиту С у ВР назвали лобізмом інтересів американської фірми.

Також нагадаємо, пацієнти закликали Уряд не позбавляти їх вибору при лікуванні гепатиту С.

Джерело

Latest Posts

    Зеленська закликала українські державні та громадські організації до участі у реінтеграції повернутих із РФ дітей

Зеленська закликала українські державні та громадські організації до участі у реінтеграції повернутих із РФ дітей

Read Full Article