Freeonlinetranslators News

Селяни втратили довіру до ветеринарів — С.Тригубенко про АЧС

13 февраля
12:52 2017

КИЇВ. 13 лютого. УНН. Через непрофесійність державних органів у боротьбі із африканською чумою свиней селяни втратили довіру до ветеринарів. Про це своїй сторінці у Facebook написав голова підкомітету ВР з питань державної політики у сфері поводження з небезпечними відходами, народний депутат Сергій Тригубенко, передає УНН.

"Днями, у Держпродспоживслужбі подякували ЗМІ за активність у висвітленні проблеми АЧС та пожалілися на відсутність у новинах з цього приводу точки зору ветеринарів. Та знаєте, мене зовсім не дивує її відсутність. І ще я зовсім не поділяю радості контролерів з того, що про АЧС так багато пишуть медіа.

Банально, тому що увага ЗМІ має бути прикута до дій уповноважених органів, які щонайменше повинні би були звітувати про хоч найменші успіхи у роботі: про локалізацію спалаху, про збереження здорового поголів’я, про виплату 100% компенсації за знищене поголів’я тощо", - написав С.Тригубенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку року було зафіксовано вже понад 20 нових випадків АЧС

За словами нардепа, думки ветеринарів з приводу поширення АЧС в Україні нікого не цікавлять, тому що люди втратили до них довіру.

"Натомість, у ЗМІ (з уст тієї ж Держпродспоживслужби) ми чуємо лише констатацію біди: нові випадки, тисячі спалених здорових свиней, і знову нові випадки, які мало чи не через "агентів Кремля (читайте мій допис нижче) атакують Україну. А щодо думки ветеринарів, то об’єктивно, знаєте чому вона вже нікого не цікавить? Тому що до них, як і до інших контролерів, сьогодні довіри вже нема", - зауважив С.Тригубенко.

Окрім того, він зауважив, що за два роки намагання стримати АЧС державні органи продемонстрували лише свою неготовність оперативно реагувати на виклики та захищати інтереси селян.

"На боротьбу з АЧС, на стримання цієї біди влада мала понад 2 роки. Натомість за цей час продемонструвала повну неготовність оперативно реагувати на виклики, і ще більшу неготовність вживати заходів, які б захищали інтереси селян, фермерів та вітчизняного агрокомплексу в цілому.

Лише через рік активного поширення АЧС В.Лапа повідомляє про те, що зміни до закону, які вони розробили, допоможуть змінити ситуацію на краще! Рік, 12 місяців, знадобилося, щоб сьогодні, у розпал проблеми, вкотре пообіцяти на неї відреагувати. Все це, а також вандальне знищення не лише заражених, але й здорових свиней (які є єдиним джерелом заробітку та фактично способом виживання для більшості селян) вбило довіру населення до ветеринарів", - зауважив С.Тригубенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Мінагрополітики заявили, що боротимуться з АЧС щонайменше ще три роки

Нардеп зазначив, що непрофесійність державних органів у боротьбі з АЧС і породила недовіру селян до них.

"А тому, шановні, не смійте сьогодні звинувачувати село у тому, що від вас приховують АЧС. Цю проблему ви породили самі. Непрофесійністю ви вбили бажання у людей допомагати у боротьбі з чумою. Від вас фермери не отримали у потрібний час жодної підтримки, а тепер ще й стали боятися взагалі мати з вами справу", - наголосив С.Тригубенко.

Нагадаємо, 30 січня, близько двох тисяч свиней умертвили через АЧС на Кіровоградщині.

Як повідомляв УНН, В.Лапа днями констатував катастрофічні наслідки АЧС.

Джерело

Latest Posts

Заміна скла на авто різних моделей — що вам готова запропонувати команда «BUS-shop»

Read Full Article