Freeonlinetranslators News

Розмова Зеленського із Сі Цзіньпіна “є в планах” — Подоляк

24 марта
04:02 2023

КИЇВ. 24 березня. УНН. Можливі перемовини президента України Володимира Зеленського із китайським лідером Сі Цзіньпінем залишаються в планах. Про це заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі національного телемарафону, передає УНН.

Деталі

Коментуючи останню зустріч Сі Цзіньпіна з російським диктатором володимиром путіним, він вказав на те, що вона не була сконцентрована на Україні.

“Не було суттєвої розмови між китайським лідером і російським президентом щодо України, щодо війни і щодо мирного плану... який запропонував Китай. Тобто вони так побіжно проговорили це питання, але не на конференції після зустрічі формальної й неформальної. І взагалі з точки зору коментарійності, вони не говорили про Україну”, — сказав він.

“Немає даних про те, що Китай і росія обговорювали саме військову складову щодо можливості Китаю допомагати зброєю рф. Це дуже важливо, тому що Китай таким чином опосередковано зафіксував, що ринки технологічні, фінансові, кредитні, збутові ринки Європи і США набагато важливіші, ніж сировинний ринок росії”.

Також Подоляк прокоментував підготовку до можливої розмови Сі та президента України.

“У планах (розмова — ред.) є. Організаційно й логістично займаються і Офіс президента, і МЗС, і пан Єрмак, і пан Кулеба опікуються цим... Ініціативно ми пропонуємо, тому що, крім президента Зеленського, сьогодні пояснити наслідки неправильної фіналізації війни практично немає кому, тому що президент достатньо чітко розставляє всі акценти й серед наших партнерів, і в тому числі серед нейтральних країн. Але є питання в тому, що Китай ще не знайшов свого нового політичного місця. Тобто: він хоче на себе брати питання врегулювання між росією та Україною, чи все-таки він буде обережно стояти осторонь? Китай для себе, як я розумію, ще цього не з’ясував”, — сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У кремлі заявили, що путін і Сі Цзіньпін не обговорювали мирний план Києва

Latest Posts

Для забезпечення жителів Миколаєва питною водою буде виділено 120 млн грн — Шмигаль

Read Full Article