Freeonlinetranslators News

Президент Бразилії хоче запропонувати Пекіну створити «клуб миру» для припинення війни в Україні

24 марта
16:12 2023

КИЇВ. 24 березня. УНН. Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва хоче запропонувати "клуб миру" за участю Китаю для посередництва в припиненні війни в Україні під час поїздки до Пекіна цього тижня, де він зустрінеться з Сі Цзіньпіном. Про це пише УНН посилаючись на Financial Times.

Цитата

"Ми дуже зацікавлені в сприянні або допомозі створити якусь зустріч, яка б призвела до мирного процесу. Президент (Лула да Сілва, - ред.) стільки разів казав, що він багато чує про війну, але дуже мало слів про мир. Його цікавлять мирні розмови", - заявив міністр закордонних справ Бразилії Мауро Вієйра в інтерв’ю Financial Times.

На початку цього року Лула заявив, що просуватиме ідею групи країн-посередників, додавши, що "Китаю час забруднити руки".

Деталі

Він зауважив: "Я пропоную створити групу країн, які намагатимуться сісти за стіл переговорів з Україною та росією, щоб спробувати знайти мир".

Вієйра пообіцяв відновити зовнішньополітичну традицію Бразилії "підтримувати контакти з кожною країною", додавши, що країна "хоче повернути час, який був нещодавно втрачений.

Лула вирушить до Китаю в неділю, 26 березня, і зустрінеться з Сі в Пекіні на початку наступного тижня. Його візит відбудеться через кілька днів після зустрічі китайського лідера з президентом рф володимиром путіним у москві. За словами міністра закордонних справ Бразилії, поїздка до Китаю, найбільшого торгового партнера Бразилії, продемонструє повернення його країни до більш проактивної зовнішньої політики. Під час правління Болсонару Бразилія здебільшого уникала багатосторонніх ініціатив на користь тісних стосунків з ідеологічними союзниками, такими як США під час президенства Дональда Трампа.

Доповнення

Деякі аналітики скептично оцінили заяви Лули. Зокрема Райан Берг старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень висловив думку, що Бразилія - це держава, яка "хоче бачити себе у світі такою, що сприяє розв'язанню проблем і вирішенню глобальних викликів, але не в силі вплинути на результат цієї війни". Він додав, що це тому, що багато хто "не сприймає" країну, як "нейтрального арбітра", у тому числі через членство в БРІКС, групі, яка включає росію, Китай, Індію та Південну Африку.

Лула є одним із багатьох лідерів країн Латинської Америки та країн, що розвиваються, які прагнуть зберігати нейтралітет у війні та висловлюють занепокоєння з приводу спроб Заходу озброїти Україну. Минулого місяця він відмовився продати Німеччині танкові боєприпаси для використання у війні, заявивши, що Бразилія є "країною миру".

Під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським цього місяця Лула пообіцяв відвідати країну в "слушний момент". Але після зустрічі два лідери висловили кардинально різні меседжі, зауважує видання. У той час як Зеленський акцентував на "важливості дотримання принципу суверенітету та територіальної цілісності держав", президент Бразилії наголосив на прихильності його країни "будь-яким ініціативам, пов’язаним із розбудовою миру та діалогом".

Latest Posts

    Американська допомога прибуде в Україну дуже скоро, це буде те, що необхідно на полі бою для досягнення успіху

Американська допомога прибуде в Україну дуже скоро, це буде те, що необхідно на полі бою для досягнення успіху

Read Full Article