Freeonlinetranslators News

Напад на Капітолій 6 січня: лідер заколоту отримав 18 років ув’язнення

25 мая
20:42 2023

КИЇВ. 25 травня. УНН. Стюарта Роудса було засуджено до 18 років ув'язнення за підбурювання до заколоту при нападі на Капітолій США у 2021 році — найсуворіше покарання, винесене за напад 6 січня, передає УНН з посиланням на CNN.

Деталі

Стюарт Роудс був одним із більш ніж 1000 осіб, звинувачених у нападі, заохочуваних тодішнім президентом Дональдом Трампом, щоб перешкодити Конгресу визнати Джо Байдена переможцем листопадових виборів 2020 року.

«Підбурювання до заколоту — один із найтяжчих злочинів, які може вчинити американець», — сказав суддя Аміт Мехта, ухвалюючи вирок.

«Ви представляєте постійну загрозу та небезпеку для цієї країни», — сказав Мехта Роудсу.

"Мій єдиний злочин - виступати проти тих, хто руйнує нашу країну", - заявив Роудс, порівнюючи себе зі знаменитим радянським дисидентом Олександром Солженіциним.

57-річний Роудс і 53-річна Келлі Меггс були засуджені присяжними у Вашингтоні в листопаді за звинуваченням у підбурювальній змові — змові з метою повалення уряду або незаконній протидії його владі.

У тому ж судовому процесі трьох інших заколотників було засуджено за перешкоджання офіційному розгляду, оскільки учасники заворушень закрили Конгрес і відправили законодавців та віцепрезидент Майка Пенса в безпечне місце.

У ході судового розгляду прокуратура заявила, що нападники «склали план збройного повстання… задумуючи силову протидію уряду Сполучених Штатів».

Адвокати Роудса стверджували, що він ніколи не входив до будівлі Капітолія і не підтримував інших у цьому.

Адвокат Роудса Філіп Ліндер, однак, сказав, що він не повинен відповідати за напад на Капітолій, і вказав пальцем на Трампа.

Прокуратура зажадала від Мехти засудити Роудса до 25 років позбавлення волі та застосувати до нього суворіші заходи покарання за тероризм.

Latest Posts

Розвиток ринку біометану допоможе аграріям диверсифікувати бізнес — Мінагрополітики

Read Full Article