Freeonlinetranslators News

Мирова угода з «Гілеадом», підписана У.Супрун, буде нелегітимною — О.Панасенко

13 февраля
13:25 2017

Крім того, за словами голови Вільної профспілки медичних працівників, відповідальність за такий стан речей мають нести ті, хто у нелегітимний спосіб призначав керівництво МОЗу

КИЇВ. 13 лютого. УНН. Всі угоди і всі договори, які підписує нині в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, будуть визнані недійсними. Про це УНН повідомив голова Вільної профспілки медичних працівників Олег Панасенко, коментуючи рішення КМУ уповноважити У.Супрун на підписання Мирової угоди з американською компанією “Гілеад”.

“Всі угоди і всі договори, які підписує У.Супрун, будуть визнані недійсними. І до речі ж, наша профспілкова організація подала до Київського адміністративного окружного суду з приводу визнання пані У.Супрун і її заступників нелегітимними. 17 січня, коли мав відбуватися суд, всі три судді раптово захворіли і пішли на лікарняний. Це свідчить про те, що посадові особи розуміють факт нелегітимності і тому намагаються всіляко перешкоджати правосуддю. Взагалі для охорони здоров’я все це буде жахливо, адже всі ті накази та договори будуть визнані не легітимними”, — сказав він.

За словами О.Панасенка, відповідальність за такий стан речей мають нести ті, хто у нелегітимний спосіб призначав керівництво МОЗу.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, у Мін’юсті розробили проект мирової угоди між Україною та “Гілеадом”, відповідно до змісту якої МОЗ повинен скасувати реєстрацію препаратів проти гепатиту С в Україні, що мають діючі речовину софосбувіру.

Таким чином американська компанія, в обхід дію ЗУ “Про лікарські засоби” та рішення Окружного адміністративного суду м. Києва прагне отримати ексклюзивні права на українському ринку до 2020 року.

Разом з тим, “Гілеад” у суді так і не зміг довести своє право на ексклюзивність продажу власних ліків в Україні.

Додамо, спроби КМУ та У.Супрун заборонити в Україні ліки від гепатиту С у ВР назвали лобізмом інтересів американської фірми.

Також нагадаємо, пацієнти закликали уряд не позбавляти їх вибору при лікуванні гепатиту С.

Джерело