Freeonlinetranslators News

Івченко: Президент усунув парламент від кадрових призначень на посади міністрів

23 февраля
13:12 2021

Івченко: Президент усунув парламент від кадрових призначень на посади міністрів Івченко: Президент усунув парламент від кадрових призначень на посади міністрів

Вадим Івченко

КИЇВ. 23 лютого. УНН. Президент Зеленський ветував закон № 4531 “Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби”. Таким чином у парламентсько-президентській державі Президент повністю усунув парламент від кадрових призначень на посади міністрів. Тобто тепер народні депутати не будуть голосувати за їхнє призначення, достатньо Кабміну, який буде призначати довічних виконувачів обов’язки. Про це в ефірі телеканалу Рада розповів народний депутат від “Батьківщини” Вадим Івченко, передає УНН.

Цитата

“Державна служба — це залучення державних службовців, які будуть захищені законом про державну службу. Не буде „тимчасовиків“, не буде політичних фігур, а все-таки це будуть люди, які працюватимуть у певному міністерстві, відомстві та будуть захищені законом. Правка закону, підтримана Радою, говорить, що якщо ти не призначений як міністр — ти маєш обмежені повноваження. Наприклад, не можеш набирати собі кадри, робити штатний розпис, не можеш робити видатки, крім заробітних плат. Ти тимчасовий, ти ні за що не відповідаєш, Рада тебе не призначала — чому ти маєш якісь мільйонні видатки робити, якщо ти людина тимчасова”, — розповів Івченко.

Деталі

Нардеп пояснив, що кандидатура по закону повинна бути підтримана більшістю голосів у парламенті — лише тоді людина стає повноцінним відповідальним міністром з повним комплектом повноважень і відповідальності. Івченко наголошує, що довічне призначення особи виконавцем обов’язків за допомогою обхідних лазівок Кабміну руйнує державну службу, знімає з особи всю можливу відповідальність за провали та дозволяє призначати тих, кого заманеться.

“Звичайно, хотілося б, щоб не руйнували закон про державну службу, щоб лишили ті норми, які були, подолали вето Президента, бо Зеленський має провести перемовини зі своєю фракцією і внести, якщо він хоче, щоб це був повноцінний міністр, — кандидатуру Вітренка на розгляд Радою. І це було б чесно і перед суспільством, і перед парламентом, і ми б не руйнували засади державної служби. Побачимо сьогодні, як будуть розгортатися події”, — підсумував він.

Доповнення

Раніше нардеп Івченко заявив, що фракція “Батьківщина” готова надати свою команду для підтримки “слугам народу”, але не заради монобільшості, а виключно в інтересах держави, яку зараз “хлопчики на самокатах” доводять до ручки.


Онлайн переводчик

с  на


Система - онлайн перевод текста